Jak na bezpečnou jízdu na elektroskútru?

Jak na bezpečnou jízdu na elektroskútru?

Kvalita a bezpečnost. To jsou dva hlavní atributy, bez kterých bychom v Elektropoweru nemohli fungovat. Staráme se o to, abyste dostali vždy to nejlepší a měli jistotu, že se s našimi stroji dostanete v pořádku tam, kam potřebujete. Abychom pro vás udělali opravdu vše, co je v našich silách, připravili jsme si několik bodů, v nichž si shrneme, jak na bezpečnou jízdu na elektroskútru a jak eliminovat riziko nehody pro sebe i pro ostatní.

Chraňte se všude, kde to jde

Zní to jako klišé, nicméně je to tak. Ochranné pomůcky, především helma, vám mohou zachránit život. A to i v případě, že nesedíte na silniční motorce a neřítíte se obrovskou rychlostí. Karamboly se mohou stát i ve chvíli, kdy jedete pomalu. Proto mějte na sobě vždy helmu, případně i jiné ochranné prostředky, které vám můžou zachránit život. 

Sviťte s reflexními prvky

Určitým způsobem spadají do první kategorie, my ale cítíme potřebu je zmínit zvlášť. Především nyní v období, kdy je podstatnou část dne tma, šedo a sychravo, je důležité být vidět. Nikdy proto nezapomínejte na to, aby váš oděv a doplňky měly reflexní prvky, díky kterým vás nepřehlédne žádný vůz, kolo nebo motorka. 

Dodržujte pravidla jízdy

Opět se může zdát, že se jedná o samozřejmou věc, nicméně opakování je matka moudrosti. Dodržujte pravidla na silnici a na všech komunikacích, na kterých se budete pohybovat. Respektujte přednosti v jízdě, buďte neustále na pozoru a snažte se předvídat, co udělají ostatní. I tak můžete snížit riziko nehody a předejít zbytečným zraněním.

Světla jako absolutní nutnost

Když už vy jako řidič budete mít vše v pořádku, včetně potřebných ochranných pomůcek, reflexních prvků a dalších nezbytností, nezapomeňte ani na svůj stroj. Dbejte na dobře seřízená světla, díky nimž budete viditelní pro všechny účastníky silničního provozu. Nyní v zimě, kdy je tma dříve, než bychom si přáli, musíte být vidět za všech okolností.

Dobrá péče o stroj

Svému elektrostroji věnujte náležitou péči, a to v jakémkoliv ročním období. Budeme se opakovat, ale v chladnějších měsících je ještě o něco důležitější. Starejte se o svou baterii, nabíjejte ji, kontrolujte tlak v pneumatikách, stroj čistěte. Pokud se chcete ujistit, co vše péče o elektrostroj na podzim a v zimě obnáší, přečtěte si náš článek, kde vše rozebíráme do detailů. 

Ať je pneu jako nové

Bez dobrého pneu není dobrá jízda. Proto se o pneumatiky na svém elektrostroji řádně starejte. Kromě tlaku, který musíte pravidelně kontrolovat, věnujte pozornost i dalším aspektům, například hloubce vzorku. To je jeden z nejdůležitějších bodů pro bezpečnou jízdu v zimě. Sjetý vzorek na pneumatikách může nadělat pořádnou neplechu, není tedy radno to podcenit. 


Věnujte se pouze řízení

Zdá se vám zbytečné toto opakovat? Nám ne! Telefon za volat ani za řidítka nepatří. Když jste na silnici, věnujte se pouze řízení a dění na vozovce. Nejhorší jsou chyby z nepozornosti, krásně jim jde ale předejít. Nepište, nevolejte, nefoťte krásné západy slunce. Za to riziko to nestojí. 

 

Toto jsou základní tipy, které by měl na silnici dodržovat opravdu úplně každý. Pokud máte nějakou svou vychytávku, díky které jezdíte ještě bezpečněji, budeme rádi, když se o ni s námi podělíte. Můžete nám ji poslat na e-mail nebo poslat do naší facebookové skupiny, kde pravidelně s ostatními milovníky elektromobility sdílíme rady, tipy a triky.