Elektroskútr nebo běžný skútr: který je ten pravý?

Elektroskútr nebo běžný skútr: který je ten pravý?

Možná se teprve rozhodujete, možná jen potřebujete utvrdit, že přiklonit se na stranu elektromobility je to správné rozhodnutí. Ať tak či tak, víme, že to není jednoduchý krok. Je ale ten správný. I proto vám přinášíme malý přehled, v němž se dozvíte, který je ten pravý. Elektroskútr nebo běžný skútr?

 

Životní prostředí

Začněme tím očividným, elektroskútry jsou mnohem menší zátěží pro životní prostředí. Vzhledem k tomu, že pro jízdu nevyužívají spalovací pohonné hmoty, vypouští mnohem menší množství CO2 emisí, tudíž jejich vliv na znečištění vzduchu je o poznání menší než u běžných skútrů. Můžete tedy jezdit s vědomím, že planetě nepřiděláváte škodliviny, a to se vyplatí! 

EP (6)

 

Cena provozu

I tento bod hovoří v prospěch elektroskútrů, jsou totiž levnější na provoz. Nepotřebují benzín ani naftu, jen občasné nabíjení. Dojezdy našich strojů jsou velkorysé, například model Onyx má maximální dojezd až 80 km, což je už krásná projížďka, co myslíte?

 

Údržba

Zakládáme si na tom, že údržba našich strojů je velmi jednoduchá, v naprosté většině případů ji tedy zvládnete sami doma. Nepotřebujete k tomu jízdu do servisu nebo návštěvy automechanika. Odpadá vám řešení výměny filtrů, oleje, svíček a dalších údržbových prací spojených se spalovacím motorem. A pokud si náhodou nebudete vědět rady, obrátit se na nás můžete vždy: na e-mailu nebo třeba na naší facebookové skupině. Tam kromě toho, že si sdílíme rady a tipy, najdete také další milovníky elektromobility, kteří vždy velmi rádi pomůžou.

EP (3)

 

Možnosti výběru

Právě zde narážíme na první úskalí. Elektroskútrů je bohužel na trhu o poznání méně než těch klasických, chápeme tedy, že někoho může toto limitovat. Troufáme si ale říct, že v naší nabídce si vybere snad skoro každý. Máme modely jak pro ty, kdo touží po kompaktním pomocníkovi pro každý den, tak pro toho, kdo hledá především stabilitu a jednoduchost. Potěšíme i ty, kdo ve stroji hledají oporu pro každodenní fungování, například proto, že mají problémy s pohybovým aparátem. Pokud se chcete s naší nabídkou seznámit více, doporučujeme začít tímto článkem, v němž se věnujeme našim modelům a pro koho jsou určené. 

 

Dojezd skútrů

Faktem je, že s elektroskútrem musíte myslet na to, zda máte dostatečně nabitou baterku. Naše modely mají obvykle dojezd 50 až 80 kilometrů, což je více než dostačující. Přeci jen skútry nejsou dělané na dojíždění do obrovských vzdáleností. I tak ale rozumíme tomu, že potkávat stanice s možností dotankování je často pohodlnější než myslet na to, zda je baterie dostatečně nabitá. Dobrou zprávou však je, že dobíjení elektroskútru je naprosto jednoduché: stačí ho dát každý den doma do nabíječky stejně jako váš mobil. Stroj pak budete mít ráno plně nabitý a připravený k jízdě. Dále díky rozmachu elektromobility stoupá i množství dobíjecích stanic na nejrůznějších místech, třeba u obchodních center. A u těch zas naopak většinou nenatankujete! :) 

 

Rozumíme, že přechod od tradičního dopravního prostředku na stranu elektromobility může být velký krok. Můžeme vás ale ujistit, že ve výsledku budete jen a jen spokojeni. Elektroskútry jsou lehčí na provoz i údržbu, dostanete se s nimi kamkoliv a kdekoliv a vzhledem k omezené maximální rychlosti 25 km/h na ně nepotřebujete ani řidičské oprávnění. Doufáme, že vám tento článek pomohl ujasnit si, v čem konkrétně pro váš může být používání elektrostroje výhodou. Kdybyste ale měli jakékoliv další doplňující dotazy, neváhejte se na nás obrátit: e-mailem, telefonem, nebo třeba na naší facebookové skupině. Elektromobilitě zdar!