Jak zabezpečit elektroskútr proti krádeži?

Je to něco, co nechce zažít nikdo z nás. Necháte svůj elektroskútr nebo elektrotříkolku na jednom konkrétním místě, přijdete a stroj nikde. Krádeže jsou bohužel více než časté a zloději bývají stále důmyslnější. Abyste svůj elektrostroj vždy našli na tom správném místě, je dobré držet se několika pravidel, která posílí bezpečnost vašeho pomocníka. Jak tedy zabezpečit elektroskútr proti krádeži?

Místa, kde je ruch a hodně lidí

Základem všeho je správné parkování. O tom, kde své elektrostroje můžete parkovat a za jakých okolností, jsme psali v našem minulém článku na blogu. Nyní se na to podíváme z trochu jiné perspektivy. Pokud svůj elektrostroj neparkujete doma, ale potřebujete si jen odskočit pro nákup nebo pochůzku po městě, zkuste vybírat spíše rušná místa pro parkování, na nichž bude pro zloděje značně obtížné stroj odcizit. Můžete se orientovat i podle bezpečnostních kamer, které by mohly být v případě nouze nápomocné. 

Bezpečnostní prvky strojů

Před tím, než svůj stroj necháte na ulici nebo veřejném parkovišti, nezapomeňte využít bezpečnostních prvků, které naše elektroskútry a elektrotříkolky skrývají. Mnoho našich modelů disponuje možností uzamknout řidítka nebo zadní brzdy. Možná vám to zní jako maličkost, ale opak je pravdou. I to může zlodějům znemožnit, nebo alespoň značně ztížit práci. 

Tyto bezpečnostní prvky však nejsou všechno. Doporučujeme je kombinovat s pevným řetězem či zámkem, kterým svůj elektrostroj připevníte ideálně k něčemu pevnému a bytelnému tak, aby jeho odstranění bylo opravdu obtížné. My máme v nabídce tento odolný řetěz s reflexními prvky, díky němuž bude váš stroj v bezpečí. 

S drahým a viditelným pryč

Tento bod je možná pro mnohé z vás samozřejmostí, my však cítíme povinnost jej zmínit. Pokud na svém elektrostroji přechováváte nějaké cenné věci (typicky navigaci v našich držácích nebo třeba powerbanky), určitě je při parkování nenechávejte na očích. Vždy si je vezměte s sebou, aby jednak zbytečně neupoutávaly pozornost na stroj samotný a také aby zloděje nelákalo třeba jen vaše vybavení. I ztráta navigace dokáže zamrzet. 

Pomocník, díky kterému máte přehled

V dnešní době existuje spoustu technologických pomocníků, které dokáží snímat polohu stroje, díky čemuž budete přesně vědět, kde se nachází. Jedním z nejzákladnějších, ale stále efektivních, je například Airtag od značky Apple, který ocení především majitelé iPhonů nebo jiných Apple zařízení, existují ale i jiné varianty, například Alza Guard Hero Tag a další pro uživatele s operačním systémem Android, vybere si tedy každý. Tento miniaturní doplněk je cenově dostupný a poměrně praktický: stačí ho jen umístit do stroje a následně (zpravidla) přes telefon budete moci sledovat jeho aktuální polohu. Uvidíte tedy, zda je stroj tam, kde jste ho nechali. 

Další možností, kterou můžete svůj skútr ochránit, je alarm. Většina z nich funguje na základě otřesů, takže pokud by se kdokoliv nepovolaný začal do vašeho elektrostroje dobývat, alarm spustí sirénu a pachatele (snad) odstraší. Tento praktický kousek můžete opět schovat do úložných prostor našich elektrostrojů, ve většině případů jsou to skladné doplňky. 

Jak zabezpečit elektroskútr proti krádeži?

Pokud si stále nejste jistí, jaká je nejlepší ochrana před krádeží nebo co vše byste pro svůj elektroskútr či elektrotříkolku měli pořídit, neváhejte se na nás obrátit, rádi vám se vším poradíme. Kontaktovat nás můžete buď přes e-mail, telefon nebo pomocí naší facebookové skupiny, kde spolu s dalšími milovníky elektromobility sdílíme rady, tipy a triky. Tak šťastnou cestu!