Nejčastější otázky ohledně elektromobility
Pořízení elektrostroje je velká a moc příjemná věc. Čekají vás společné roky, cesty, kilometry, rozšíříte jím svůj vozový park. Možná máte před koupí svého prvního elekropomocníka otázky, na které hledáte odpověď. My jsme si soupis těch nejčastějších, se kterými se setkáváme, připravili. Najdete zde vše potřebné, co vás před pořízením zajímá, i s odpověďmi a doporučeními. Tak jdeme na to!
Potřebuji ke stroji Elektropower řidičské oprávnění?
Nepotřebujete. To je jejich hlavní výhoda. Naše stroje jsou totiž stavěné tak, že dosahují maximální konstrukční rychlosti 25 km/hod, což je v rámci současné legislativy hranice, do které řidičský průkaz pro řízení nepotřebujete. I přes to však nabádáme, abyste znali platná pravidla silničního provozu a dodržovali všechny zákony a nařízení, která se týkají motoristů. Tedy například nikdy nesedali za řidítka pod vlivem alkoholu.
Musím svůj stroj pojistit?
Odpověď na tuto otázku není tak jednoznačná, různé instituce mají různý pohled na danou problematiku, obzvláště pokud jsou stroje vybaveny šlapacím ústrojím a lze je poháněn lidskou silou. My jej však doporučujeme, jelikož je to jistota, která navíc není finančně až tak náročná. Povinné ručení na tyto stroje lze sjednat za 300-600 Kč na rok v závislosti na pojišťovně a doplňkových službách. S jistotou můžeme pouze říct, že u tříkolek De Luxe je povinné ručení vyžadováno.
Co všechno k pojištění stroje potřebuji?
K tomu, abyste svůj stroj pojistili, stačí identifikační číslo na rámu. U tříkolky De LUXE 5 nebo skútrů (Nova M3, Volt M3) se nachází pod plastovou krytkou pod řídítky u nohou. Najdete tam plastový obdélníček/krytku, tuto část stačí vyndat a pod ním je vidět rám stroje s jeho číslem. U strojů jako Sunra 7, Sunra Sport či Sunra MAX ho najdete na levé straně rámu pod řídítky. Toto číslo ale najdete i na faktuře, kterou jste od nás spolu se strojem obdrželi.
Pokud chcete, tématu pojištění se poměrně často a z různých pohledů věnujeme v naší facebookové skupině, kde sdílíme tipy ze světa elektromobility. Další příznivci elektrostrojů se dělí o tipy na pojišťovny a řeší i částky, které ročně platí.
Jak zjistím, který model je pro mě nejvhodnější?
Toto se samozřejmě liší dle vašich požadavků i potřeb, proto ve chvíli, kdy uvažujete o elektrostroji, je nejlepší nám buď napsat e-mail, zavolat, nebo se s námi spojit skrz facebookovou skupinu. Základní přehled a vše, co se prvotního výběru týká, jsme pro vás sepsali v našem článku, kde najdete rozdíly mezi jednotlivými typy i modely a pomůže vám se základní představou, co od kterého stroje očekávat.
Chci si pořídit stroj pro podnikání, který model je k tomu nejlepší?
Přímo pro podnikání a práci máme v nabídce model Works, který se v současné době doprodává, a proto jej naleznete v sekci Zlevněno za výhodnou cenu. K usnadnění práce, rozvozu obědů, balíčků nebo na přejezdy mezi schůzkami jdou využít i další naše elektroskútry. Detailně jsme toto téma opět sepsali v článku na blogu, pro bližší informace si jej určitě přečtěte, nebo se s námi spojte jakýmkoliv vám pohodlným způsobem.
Jak je to s recyklací baterií?
Toto je velké a poměrně ožehavé téma, které je na veřejnosti silně diskutováno. My silně vyzýváme k tomu, abyste své staré a nefunkční baterie nevyhazovali do směsného odpadu, ale recyklovali je. My je například sbíráme u nás v Třeboni, kde je od vás převezmeme kdykoliv máme otevřeno. Stejně tak by je měli převzít i ve sběrných dvorech a ačkoliv ze zkušeností našich zákazníků víme, že se bohužel praxe jednotlivých sběrných míst může lišit, přijmout by je měli vždy. Recyklace netrápí jen veřejnost, ale i zákonodárce a subjekty Evropské unie. Řeší se úpravy legislativy a opět jsme se tomuto tématu věnovali ve starším článku na našem blogu.
Je ještě něco, na co byste se nás rádi zeptali? Neváhejte nás kontaktovat. Napište nám e-mail, zavolejte nebo se přidejte k naší elektromobilové komunitě na Facebooku. Budeme se na Vás těšit!