Novinky

Parkování elektrostrojů: jak bezpečně zaparkovat vozidlo ve městě i v budově?

Parkování elektrostrojů: jak bezpečně zaparkovat vozidlo ve městě i v budově?

Parkování je jedno velké téma. Zejména pokud svůj elektrostroj využíváte pro časté cesty například do měst, která jsou ne vždy uzpůsobena všem typům vozidel a dostatečnému množství dopravních prostředků, jistě víte, že to někdy může být pořádný oříšek. Proto jsme se rozhodli toto téma rozebrat v našem článku. Zaměříme se na parkování elektrostrojů, jak bezpečně zaparkovat vozidlo ve městě i v budově a jak svého pomocníka ochránit před nepříznivým počasím. 

Elektroskútry (a vlastně skútry i motorky obecně) mají jednu velkou výhodu: jsou oproti jiným dopravním prostředkům skladné a vejdou se kamkoliv. Oceníte to především ve chvíli, kdy ve městě hledáte parkovací místo a zjišťujete, že jsou všechna plná. Váš elektrostroj se totiž vejde i tam, kam auto rozhodně ne, a tak je jeho dočasné umístění na některém městském prostranství o něco snazší. 

Myslete i na ostatní

I přes to však jedno z nejdůležitějších pravidel parkování elektroskútrů zní, abyste parkovali tam, kde nikomu nebudete překážet, a zároveň jste dodržovali všechna pravidla - i ta etická. Parkujte tedy jen na místech, která jsou k tomu určena, vždy myslete na ostatní účastníky provozu a pokud si pro parkování s elektroskútrem zaberete parkovací místo, dodržujte jeho rozmezí a nepřesahujte do dalšího prostoru. 

Místa jen pro vás 2_1

Další dobrou zprávou je, že například Praha (resp. některé její městské části) stále rozšiřuje parkovací místa pro jednostopá vozidla. Nachází se většinou mimo zóny placeného stání a jejich velikost se liší, často se na ně vejde až šest (elektro)strojů. Takové místo pro jednostopé vozidlo poznáte tak, že je označené písmenem P a vedle něj najdete piktogram motocyklu a jízdního kola. Přesně tak, na těchto místech totiž může parkovat i ten, kdo jede na kole nebo (elektro)koloběžce.

Zabezpečení především

Když už jsme zde zmínili výhody, je na místě zmínit i to, co nám může udělat vrásky na čele. Jedná se samozřejmě o bezpečnost, jelikož odcizit (elektro)skútr nebo motorku může být leckdy jednodušší než automobil. Všemu se však dá předejít. Základem je samozřejmě pořádné uzamčení stroje, na to nikdy nezapomínejte. Používejte bytelný zámek - my máme v nabídce tento pevný s reflexními prvky, který navíc dostanete se dvěma klíči. 

Naše stroje často nabízí vestavěné bezpečnostní prvky, jako jsou uzamčení řidítek nebo zadní brzdy a ty doporučujeme kombinovat s pevným řetězovým zámkem. Psychologie hraje v případě zlodějů významnou roli. Pokud uvidí stroj silně zabezpečený řetězem, může je to odradit od pokusu o krádež. Naopak neviditelné zabezpečení může zloděje podnítit k pokusu o krádež stroje dříve, než zjistí, že je to nemožné.

Parkování v budově 1

Jestliže máte štěstí a vlastníte parkovací stání v místě svého bydliště, věříme, že máte o starost míň. Ať už se jedná o zahradu nebo pronajaté / vlastní místo před domem nebo v garáži - v případě, že bydlíte v bytové jednotce nebo panelovém domu. Ne všude ale tato možnost je a pak může nastat sáhodlouhé přemýšlení, kam svůj elektrostroj umístit ve chvíli, když jste doma. Jednou možností je sklepní kóje, kde je váš pomocník v bezpečí. Opět ale upozorňujeme, že zamykat musíte nejen svůj elektrostroj, ale i kóji samotnou. Případů, kdy v panelových domech došlo ke krádežím ve sklepě, je nespočet.  

Další možností je parkovat svůj elektroskútr nebo elektrotříkolku ve společných bytových prostorách - třeba v rohu nevyužívané chodby nebo zkrátka někde, kde nebude stroj nikomu překážet. V tomto případě však doporučujeme mít souhlas ostatních nájemníků / vlastníků a sousedů. Ne každému se totiž tato situace může líbit a je lepší se zeptat předem, než potom řešit případné stížnosti. 

Ochrana před špatným počasím

Pokud svůj stroj musíte zaparkovat venku (ať už dlouhodobě nebo jen na chvíli) a zrovna prší, sněží nebo je zkrátka nevlídno, doporučujeme jej vždy přikrýt něčím, co jej ochrání před zbytečnými nánosy vody, bahna, padáním krup a další.  Nejefektivnější je tato nepromokavá krycí plachta, kterou můžete použít pro krátkodobou ochranu stroje při špatném počasí. 

Ohledně toho, jak o stroj pečovat - a to i ve chvíli, kdy přichází chladnější měsíce nebo když jej plánujete delší dobu nevyužívat, jsme psali v jednom z našich starších článků. Doporučujeme si ho přečíst, abyste měli všechny potřebné informace nejen o tom, jak stroj chránit před škodlivými vlivy počasí, ale i jak se chovat k bateriím nebo pneumatikám. 

Pokud máte jakékoliv dotazy týkající se nejen parkování, ale elektromobility obecně, neváhejte se s námi spojit e-mailem, telefonicky nebo se připojte do naší facebookové skupiny, kde řešíme nejrůznější témata - právě včetně parkování a zkušeností, které s přechováním elektrostrojů máte.

Jak vybrat správnou helmu?

Jak vybrat správnou helmu?

Jak vybrat správnou helmu?

Naším nejdůležitějším heslem je “Bezpečnost především”. Není proto divu, že se v tomto článku chystáme rozebrat helmy: součást výbavy, která je v rámci bezpečné jízdy tou vůbec nejdůležitější. Jak vybrat správnou helmu na skútr a podle čeho je rozlišujeme? Který typ je vhodný pro pomalejší stroje a který byste si měli pořídit v případě, že ve vašem vozovém parku jsou kromě elektroskútrů nebo elektrotříkolek i silnější stroje? 

 

Dobře padnoucí helma je naprostým základem každého, kdo vlastní skútr nebo motorku - a to běžného typu nebo elektro. Jejím primárním účelem je samozřejmě ochrana před úrazem hlavy, není to ale její jediná funkce. Pokud disponujete helmou s plexisklem přes obličejovou část, dostává se vám ochrany před prachem, hlínou a hmyzem během jízdy. Máte tak jistotu, že vás nic neohrozí nebo nebude rozptylovat. 

 

Celková ochrana jako nejbezpečnější varianta

Existují helmy otevřené a uzavřené - ty chrání kromě hlavy i tvář a bradu. Z této druhé kategorie byste měli vybírat především ve chvíli, kdy vlastníte nejen náš elektroskútr nebo elektrickou tříkolku, ale i motorku o vyšší konstrukční rychlosti. Disponuje totiž kromě vysoké ochrany hlavy také prvkem sahajícím před bradu, který v případě nárazu ochrání vaši čelist a tvář. Vše je navíc spojeno sklem chránícím obličej, máte tedy jistotu bezpečí. Nevýhodou této helmy je vyšší hmotnost a pořizovací cena. 

EP (2)

Bez štítu pro pomalou jízdu

Oproti tomu otevřené helmy jsou pro milovníky (elektro)skútrů o něco běžnější. I zde však máte na výběr z více typů. Pořídit si můžete zcela otevřenou helmu, která nemá žádný výklopný štít ani ochranu očí a je určená pouze pro velmi pomalou a klidnou jízdu. Svým tvarem připomíná retro helmy a mnozí ji využívají pro jízdu ve městě. Vždy byste k ní měli mít brýle, které vás ochrání před muškami nebo prachem, a tedy zajistí o něco bezpečnější jízdu a také komfort.

EP (3)_1

Štít chrání před hmyzem i pískem

Druhým typem jsou otevřené helmy s výklopným štítem, pro které již brýle zpravidla nepotřebujete. Štít totiž spolehlivě plní jejich funkci a zamezuje prachu nebo hmyzu, aby se dostaly do vaší tváře a očí. My tento typ helmy máme v nabídce a můžete ji u nás pořídit v červené nebo černé barvě a různých velikostech. Věříme, že díky všem ochranným prvkům budete na svém elektrostroji v bezpečí, a díky vychytávkám, jako je třeba větrání, bude vaše jízda plná pohodlí.

EP (4)_1

A jaké jsou další body, kterým byste měli věnovat pozornost?

  • Velikost: Helma by rozhodně neměla být volná, měla by být dostatečně těsná, ale neměla by vás v kterékoliv části hlavy tlačit.
  • Utažení pod bradou: Pásek by vás neměl škrtit, aby ale dokonale plnil svou funkci, neměl by být volný. Vždy byste měli být schopni do něj dát jen dva prsty, tak poznáte, že jste jej správně utáhli. Také se zaměřte na jeho materiál, je důležité, aby byl pevný a bytelný a aby se lehce nepřetrhl.
  • Materiál: Skořepina, z níž je helma vyrobená, by měla být ze silného a odolného materiálu. Uvnitř by měla být tlumící vrstva. 
  • Zamlžení: Chtě nechtě, sklo, které chrání oči a obličej, se v některých podmínkách může zamlžit. Zvažte nalepení folie, která toto zamlžení eliminuje nebo použití specializovaného spreje. 


Jestli při výběru správné helmy potřebujete pomoc, neváhejte se nám ozvat na e-mail, případně na telefon, rádi vám se vším poradíme. O radu si můžete říct i v naší facebookové skupině, kde jsou zkušení motoristé a milovníci elektrostrojů, kteří se rádi podělí s modely, které vyhovují právě jim. Tak bezpečné jízdě zdar!

Nejčastější otázky ohledně elektromobility

Nejčastější otázky ohledně elektromobility

Nejčastější otázky ohledně elektromobility

Pořízení elektrostroje je velká a moc příjemná věc. Čekají vás společné roky, cesty, kilometry, rozšíříte jím svůj vozový park. Možná máte před koupí svého prvního elekropomocníka otázky, na které hledáte odpověď. My jsme si soupis těch nejčastějších, se kterými se setkáváme, připravili. Najdete zde vše potřebné, co vás před pořízením zajímá, i s odpověďmi a doporučeními. Tak jdeme na to!

 

Potřebuji ke stroji Elektropower řidičské oprávnění?

Nepotřebujete. To je jejich hlavní výhoda. Naše stroje jsou totiž stavěné tak, že dosahují maximální konstrukční rychlosti 25 km/hod, což je v rámci současné legislativy hranice, do které řidičský průkaz pro řízení nepotřebujete. I přes to však nabádáme, abyste znali platná pravidla silničního provozu a dodržovali všechny zákony a nařízení, která se týkají motoristů. Tedy například nikdy nesedali za řidítka pod vlivem alkoholu. 

2 

Musím svůj stroj pojistit? 

Odpověď na tuto otázku není tak jednoznačná, různé instituce mají různý pohled na danou problematiku, obzvláště pokud jsou stroje vybaveny šlapacím ústrojím a lze je poháněn lidskou silou. My jej však doporučujeme, jelikož je to jistota, která navíc není finančně až tak náročná. Povinné ručení na tyto stroje lze sjednat za 300-600 Kč na rok v závislosti na pojišťovně a doplňkových službách. S jistotou můžeme pouze říct, že u tříkolek De Luxe je povinné ručení vyžadováno. 

3_2

 Co všechno k pojištění stroje potřebuji?

K tomu, abyste svůj stroj pojistili, stačí identifikační číslo na rámu. U tříkolky De LUXE 5 nebo skútrů (Nova M3, Volt M3) se nachází pod plastovou krytkou pod řídítky u nohou. Najdete tam plastový obdélníček/krytku, tuto část stačí vyndat a pod ním je vidět rám stroje s jeho číslem. U strojů jako Sunra 7, Sunra Sport či Sunra MAX ho najdete na levé straně rámu pod řídítky. Toto číslo ale najdete i na faktuře, kterou jste od nás spolu se strojem obdrželi. 

Pokud chcete, tématu pojištění se poměrně často a z různých pohledů věnujeme v naší facebookové skupině, kde sdílíme tipy ze světa elektromobility. Další příznivci elektrostrojů se dělí o tipy na pojišťovny a řeší i částky, které ročně platí. 

 

Jak zjistím, který model je pro mě nejvhodnější?

Toto se samozřejmě liší dle vašich požadavků i potřeb, proto ve chvíli, kdy uvažujete o elektrostroji, je nejlepší nám buď napsat e-mail, zavolat, nebo se s námi spojit skrz facebookovou skupinu. Základní přehled a vše, co se prvotního výběru týká, jsme pro vás sepsali v našem článku, kde najdete rozdíly mezi jednotlivými typy i modely a pomůže vám se základní představou, co od kterého stroje očekávat. 

 

Chci si pořídit stroj pro podnikání, který model je k tomu nejlepší?

Přímo pro podnikání a práci máme v nabídce model Works, který se v současné době doprodává, a proto jej naleznete v sekci Zlevněno za výhodnou cenu. K usnadnění práce, rozvozu obědů, balíčků nebo na přejezdy mezi schůzkami jdou využít i další naše elektroskútry. Detailně jsme toto téma opět sepsali v článku na blogu, pro bližší informace si jej určitě přečtěte, nebo se s námi spojte jakýmkoliv vám pohodlným způsobem.

 

Jak je to s recyklací baterií?

Toto je velké a poměrně ožehavé téma, které je na veřejnosti silně diskutováno. My silně vyzýváme k tomu, abyste své staré a nefunkční baterie nevyhazovali do směsného odpadu, ale recyklovali je. My je například sbíráme u nás v Třeboni, kde je od vás převezmeme kdykoliv máme otevřeno. Stejně tak by je měli převzít i ve sběrných dvorech a ačkoliv ze zkušeností našich zákazníků víme, že se bohužel praxe jednotlivých sběrných míst může lišit, přijmout by je měli vždy. Recyklace netrápí jen veřejnost, ale i zákonodárce a subjekty Evropské unie. Řeší se úpravy legislativy a opět jsme se tomuto tématu věnovali ve starším článku na našem blogu

EP (6)


Je ještě něco, na co byste se nás rádi zeptali? Neváhejte nás kontaktovat. Napište nám e-mail, zavolejte nebo se přidejte k naší elektromobilové komunitě na Facebooku. Budeme se na Vás těšit!

Elektrické stroje v podnikání: jak je lze využít?

Elektrické stroje v podnikání: jak je lze využít?

Elektrické stroje v podnikání: jak je lze využít?

Výhodou našich vozů je mezi jinými i jejich multifunkční užití. Slouží totiž mnoha způsoby. Každý den pomáhají s přejezdy mezi méně i více vzdálenými místy, s nákupy, pomáhají vám i s většími náklady. Nicméně naše elektrické stroje lze využít i pro usnadnění vašeho podnikání. Jak? Na jasné i méně známé možnosti se nyní společně podíváme. 

 

Dojezdy na schůzky

Každý, kdo pravidelně absolvuje jednání mimo svou kancelář, zná to napětí, zda v oblasti lokace schůzky bude možné zaparkovat. Pokud místo setkání není daleko od vaší kanceláře, doporučujeme dojet elektroskútrem, se kterým zaparkujete téměř všude a za jakýchkoliv okolností. My v Elektropower navíc využíváme stroje i na dojezd do práce. Je to součástí firemních benefitů a naši zaměstnanci si je pohodlně mohou i dobít.

 

10

 

Sdílený dopravní prostředek pro zaměstnance

Fungujete-li jako firma v rámci většího areálu, můžete elektroskútry využít i pro přepravu mezi jeho jednotlivými částmi. Jeden skútr navíc mohou využívat zaměstnanci sdíleně, tudíž ušetříte na pohonných hmotách, nebudete vzduch zatěžovat emisemi a usnadníte přepravu a pohyb těm, kteří to v nabitých pracovních dnech potřebují. 

 

EP (4)

 

Převoz materiálů

Stejně jako v osobním užití, i v podnikání můžete své elektrostroje využívat pro převoz nákladu. Mnohé modely, například Onyx nebo Sunra Max mají na řidítkách košík, do nějž lze umístit náklad menších rozměrů. Pokud chcete převážet větší náklad, doporučujeme neváhat a pořídit pro svou firmu model Works, který je určen přímo pro pracovní účely. Pohodlně s ním převezete balíky nebo třeba obědy. Nicméně na skladě máme pár posledních kusů tohoto modelu, proto pokud potřebujete opravdu výkonného pomocníka, kterým leccos poberete, neváhejte a pořiďte si tento stroj do své vozové flotily. 

 

Vlajková loď, která nese marketingové sdělení firmy

Pokud v rámci svého podnikání využíváte vozy pro reklamu, stejným způsobem vám může posloužit i elektroskútr. I na jeho části se dají nalepit loga či název firmy. Pokud jej budete používat pro své osobní účely, můžete zároveň dělat reklamu své firmě. 

 

Rychlý dojezd na úřady a za administrativou

K podnikání se váže řada administrativních úkonů, které je třeba dříve či později vyřídit. Svůj elektrostroj můžete využít i pro tyto pochůzky. Uvidíte, že se jedná o velmi snadný, rychlý a ekologický způsob, jak zvládnout nezbytnosti pro to, aby vaše firma fungovala tak, jak má. My v Elektropower například používáme stroje pro jízdu na poštu nebo do Zásilkovny. Balíky se pohodlně vejdou do košíků a díky velikosti strojů nemáme problém s parkováním: stroje necháme blízko obchodu nebo pobočky a vše je v naprostém pořádku. 

 

EP (5)

Tyto základní způsoby využití elektrostrojů pro podnikání vám dokážou usnadnit každodenní starosti a úkony. Pokud svůj elektrostroj v rámci pracovních povinností již využíváte, dejte nám vědět, ať se my i další milovníci elektromobility můžeme inspirovat. Napsat nám můžete na e-mailovou adresu, nebo se můžete připojit do naší facebookové skupiny, kde pravidelně sdílíme novinky, rady a tipy. 

Nové obchodní zastoupení ve městech Baška a Čeladná

Nové obchodní zastoupení ve městech Baška a Čeladná

Nové obchodní zastoupení ve městech Baška a Čeladná

Značka Elektropower s renomovaným prodejcem zahradní techniky Zahradní stroje FOLDYNA s.r.o., pro vás otevírají nové obchodní zastoupení tak, aby vám přinesly elektrickou mobilitu až k vašim dveřím. 

 

S potěšením oznamujeme nové otevření obchodního zastoupení ve městech Baška a Čeladná v blízkosti Ostravy značky Elektropower s předním prodejcem zahradní techniky – Zahradní stroje FOLDYNA s.r.o.,. Díky této spolupráci jsme nyní schopni vám přiblížit naše nejmodernější elektrické skútry a tříkolky o něco více. Tato spolupráce představuje významný milník v našem poslání zpřístupnit našim váženým zákazníkům udržitelnou mobilitu na elektrický pohon. 

 

Síla ekologické mobility 

Společnost Elektropower vždy stála v čele elektromobility. Naše řada elektrických skútrů a tříkolek představuje vrchol dostupné, ekologické technologie, inovace designu a spolehlivého výkonu. Věříme, že elektromobilita není jen pohodlí, ale závazek k čistší a udržitelnější budoucnosti. 

 Náš nový partner, důvěryhodná značka v oblasti zahradní techniky, sdílí naši vizi ekologičtějšího zítřka. Díky dlouholetým zkušenostem s poskytováním špičkových zahradních řešení a oddanosti vynikajícímu zákaznickému servisu jsou ideálními partnery pro prezentaci a servis výrobků Elektropower. 

 

Více než jen nákup 

Při návštěvě jejich prodejny si budete moci prohlédnout naši rozmanitou nabídku elektrických skútrů a tříkolek. Tím to však nekončí. Zákazníci, kteří se rozhodnou odvézt si domů stroj značky Elektropower, budou mít prospěch nejen z bezproblémového nákupu, ale také z komplexní poprodejní podpory a servisu. 

 

Servis, kterému můžete důvěřovat 

Protože chápeme důležitost poprodejního servisu, zajistili jsme, aby náš partner byl vybaven znalostmi a nástroji, které mu umožní poskytovat výjimečné služby údržby a oprav všech výrobků Elektropower. Jejich dobře zavedené servisní středisko, které je proslulé svým zdatným zacházením se zahradní technikou, je více než připraveno uspokojit všechny vaše potřeby v oblasti servisu značky Elektropower. 

 

Navštivte nás ještě dnes 

Srdečně vás zveme k návštěvě prodejny našeho partnera ještě dnes kde si můžete vyzkoušet budoucnost elektromobility. Rádi vás zde přivítají a poskytnou vám veškerou potřebnou pomoc. Pokud zrovna nebudete mít cestu kolem, neváhejte navštívit stránky www.zahradni-stroje.cz.

 

Elektrický skútr nebo tříkolka: Který stroj je vhodný pro vás?

Elektrický skútr nebo tříkolka: Který stroj je vhodný pro vás?

Elektrický skútr nebo tříkolka: Který stroj je vhodný pro vás? 

Způsob přepravy, pohodlí, bezpečí, možnost přepravy nákupu a nezávislost. To jsou hlavní výhody našich elektrických strojů. Pokud víte, že by se vám některý hodil, ale nejste si jistí, jaký model vybrat, jsme tu pro vás! V tomto článku vás provedeme základními charakteristikami a tím, co byste měli před pořízením elektrického stroje zvážit. 

Elektrický skútr

V nabídce máme několik druhů a typů, je tedy z čeho vybírat. Zde záleží, k čemu skútr potřebujete, kde se s ním budete pohybovat a co od něj očekáváte. 

NOVA M3 - Výkonný motor, štědrý dojezd a ideální společník do města

Pokud jste se našli v těchto třech kritériích, bude pro vás tím nejlepším skútr Nova M3. Jedná se o stroj, který je výsledkem několika vylepšení. Prošla jím například baterie, která je nově lehká, vyjímatelná a lithiová s kapacitou 25 Ah a při pravidelném nabíjení vydrží 4 až 6 let. Jeden nabíjecí cyklus přitom trvá maximálně 8 hodin, pokud tedy stroj začnete nabíjet večer, máte jistotu, že druhý den ráno bude baterie plná.  

Stroj váží 59 kg, uveze však více než dvojnásobek své váhy, konkrétně 130 kg! Disponuje výkonným motorem 1000 W, tudíž jej můžete vzít i na náročnější a delší výjezdy - dojezd má totiž až 110 km. Maximální rychlost stroje je samozřejmě vzhledem k platné legislativě limitovaná na 25 km/h. Skútr je navíc osazen USB portem, který zajistí nabíjení menších zařízení, například telefonu. Tuto vychytávku oceníte například při využívání navigace. 

Doporučujeme ho všem, kteří bydlí například ve větších městech a potřebují vhodný, a přesto udržitelný dopravní prostředek pro přepravu, případně všem, kdo chtějí podnikat kratší výlety po okolí. 

 

Sunra Sport - Lehký stroj pro snadný pohyb kdekoliv

Možnost rychle se přemístit, zaparkovat a vlastnit skladný stroj, se kterým zvládnete snadno manévrovat. To jsou základní přednosti modelu Sunra Sport. Jeho největší výhodou je kompaktnost a hmotnost. Skútr váží pouhých 36 kg, nosnost má ale až 120 kg! Nízká váha ale nijak neubrala na dojezdu, ten je totiž až 60 km, tudíž svůj stroj můžete vzít na poměrně dlouhou projížďku po městě nebo venkově. 

K nízké hmotnosti stroje přispívá i to, že stroj má lithium-iontovou baterii, jež je v případě nutnosti vyjímatelná. Stroj Sunra Sport je prodlouženou verzí klasického skútru Sunra, a to o 5 cm, vyšším osobám tedy poskytuje dostatek prostoru pro nohy. Zároveň disponuje měkkou sedačkou, která zajišťuje pohodlí i na nepříznivém povrchu.

Skútr Sunra Sport je vhodný především pro všechny, kdo hledají rychlý, pohodlný a skladný dopravní prostředek, s nímž se dostanou kdekoliv. Je ideální pro město, ale i objíždění menších vzdáleností mezi městy nebo vesnicemi. 

 

Onyx - novinka pro všechny, kteří chtějí kromě běžných vyjížděk i trochu terénu

Pokud od svého nového stroje očekáváte, že bude pořádný pracant, Onyx je tou správnou volbou! Nezalekne se města, ani venkova a s přehledem zvládne třeba i polní cesty, kde se vám bude hodit dobré odpružení a kvalitní sedačka. Právě to je v základní výbavě našeho nejnovějšího stroje Onyx! Do (skoro) každého dobrodružství se s ním můžete pustit i díky litým kolům o šířce téměř 7 cm. Podporu tedy na svých cestách budete mít dobrou.

Model Onyx se navíc pyšní dvěma drátěnými košíky, které pojmou všechno potřebné: od osobních věcí přes nákup nebo třeba batoh na výlet do lesa. Dvě lithium-iontové baterie jsou vyjímatelné, dají se nabíjet mimo stroj a každá z nich má kapacitu 10 Ah. Díky nim má stroj dojezd až 80 kilometrů, nemusíte se tedy obávat, že je vhodný jen na malé pojíždění. Naopak, doveze vás, kam si zrovna přejete! 

Skútr navíc disponuje denním i nočním LED svícením, brzdovým světlem, blinkry vpředu i vzadu a klaksonem. Vaše jízda tedy bude vždy bezpečná. O to, aby vám stroj nikdo neukradl, se postará zadní uzamykatelná brzda. 

A pro koho je tento model vhodný? Pro ty, kteří chtějí svůj skútr využívat na kratší i delší cesty, a to po městě i po venkově, potřebují převážet značné množství věcí a chtějí se pohybovat efektivně a úsporně. Pomůže s jakoukoliv logistikou a mnozí v něm nacházejí pomocníka pro pracovní přejíždění. 

 

Elektrická tříkolka

Elektrické tříkolky jsou vhodné pro všechny, kdo hledají stabilitu. Zadní kola jsou totiž dvě a díky jejich rozložení se za běžného používání stroj nijak nevychýlí. Jsou tedy vhodné i pro osoby, které mají pohybové omezení a potřebují oporu v každodenním životě.  

De Luxe 5 - stabilita a spolehlivost

Právě to je nejlepší popis modelu De Luxe 5. S maximální rychlostí 23 km/h, která je navíc upravitelná, a hmotností 120 kg si můžete být jistí, že na tomto stroji budete v bezpečí a že vás podrží za všech podmínek. Vše je navíc posíleno i malými kolečky, která zabraňují převrácení stroje při jízdě nebo třeba při rozjezdu do kopce. K zážitku z jízdy navíc přispívá i pevnější a více polstrované sedlo a opěradlo, díky čemuž budete vždy v pohodlí. 

Další nespornou výhodou tohoto stroje je i to, že se zde vyhnete nutnosti dolévání oleje a dalším činnostem, které jsou spojeny s motorovými vozidly. Jediné, co je třeba vést v patrnost, je tlak v pneumatikách, který může ovlivnit celkové fungování tříkolky, a pravidelné dobíjení baterie po každé jízdě. Nabíjení je přitom velmi snadné: stroj se připojí na nabíječku, která je následně zapojena do zásuvky. 

Tříkolka navíc disponuje drátěným košíkem, do nějž můžete uložit vše potřebné. Osobní věci tedy budete mít při jízdě vždy při sobě. 

Elektrická tříkolka De Luxe 5 se hodí pro všechny, kdo hledají spolehlivého pomocníka pro každodenní aktivity. Ocení ho především ti, pro něž pohyb není tak snadný. Tato tříkolka totiž zaručí nejen bezpečnou, ale i pohodlnou přepravu do cíle. 


Pokud jsme v našem základním výběru neobsáhli model, po kterém toužíte zrovna vy, neváhejte se na nás obrátit pro další rady a tipy. Rádi vám se vším pomůžeme. Pokud chcete získat zkušenosti i od ostatních uživatelů našich elektrických strojů, připojte se do naší komunitní facebookové skupiny, kde vzájemně sdílíme vše potřebné, včetně užitečných vychytávek.

Skútr Sunra 7: hodně muziky za málo peněz

Skútr Sunra 7: hodně muziky za málo peněz

Skútr Sunra 7: hodně muziky za málo peněz

Skladný, lehký a výkonný. Právě to je skútr Sunra 7, jeden z našich favoritů mezi elektrickými stroji, který nyní navíc seženete ve slevě za skvělých 16 900 Kč! Tím se stal bezkonkurenčně nejlevnějším strojem na trhu. Díky své velmi nízké váze a skladnosti je zas oblíbencem mnoha z vás. Jaké jsou jeho přednosti a pro koho je vhodný?

Spolehlivý dopravní prostředek do města

Skútr Sunra 7 se pyšní velmi nízkou hmotností, zato ale vysokou nosností. Se svými 59 kilogramy uveze až dvojnásobek, tedy 120 kg! Celkový dojezd je přitom až 50 km, tudíž je to ideální společník na pohyb po městě, přední košík je ideálním pomocníkem při nákupech nebo převozu nezbytného zboží. Nesmíme zapomenout ani na zadní a přední odpružení, které zajišťuje pohodlnou jízdu za všech podmínek. 

  

Bezpečnost a pohodlí především

Oproti předchozímu modelu má Sunra 7 novinky v designu, více místa na nohy a přepracované přední led-diodové světlo, které můžete pro svou bezpečnost využít i přes den. Zadní stojan navíc disponuje speciální aretací, bez jejíhož (jednoduchého, ale důmyslného) vyřazení ji člověk, který o ní neví, ze stojánku nesundá, a tedy neodjede. Model nabízíme hned v několika barevných variantách, je tedy jen na vás, který bude ozdobou vaší garáže! Na výběr máte z červené, černé i zelené. 

 

Sunra 7 do každého prostoru

Z výhod to ale rozhodně není vše! Zásadní je kvalitní baterie, která při správné péči a nabíjení vydrží 5 až 6 let! Samozřejmostí jsou nulové emise a nežádoucí znečištění ovzduší. Skvělá je také skladnost stroje. Díky lehké váze a kompaktním rozměrům jej snadno uskladníte v bytě, převezete výtahem nebo dáte do kufru auta. Svůj skútr tedy můžete brát s sebou úplně všude! 

Buďte součástí komunity a nenechte si ujít žádnou novinku! 

Se strojem samozřejmě přichází i služby z naší strany. Skútr vám doručíme ve stavu, kdy jej budete moci okamžitě používat, zároveň zajišťujeme záruční i pozáruční servis nebo pravidelné prohlídky. Rádi vám však pomůžeme kdykoliv, například na Facebooku se můžete přidat do naší skupiny, kde s dalšími milovníky elektromobility sdílíme tipy a triky nejen na stroje, ale i jízdu samotnou! Tak šťastnou cestu s Elektropower!